Had je vedúcim mysliteľom celého čínskeho zverokruhu. Táto  sila sa ukrýva v  hlave, kde sídli jeho intelekt, inteligencia a brilantné strategické myslenie. Had je veľmi realistické znamenie. Podľa cyklu piatich prvkov predstavuje realitu prvok Zeme a tej sa Had dotýka celým svojím telom. Ale jeho vládnucim prvkom je Oheň, ktorý mu dodáva vášeň a zápal pre to, v čom vyniká. A tento prvok spoločne s charakteristikou ovplyvnia to, aká energia bude tento mesiac panovať v jednotlivých životných oblastiach, ktoré v tabuľke pakua popisuje feng shui.

Čas na oslavu

Všetko najlepšie k narodeninám vám, ktorí v tomto mesiaci oslavujete ďalší obeh Slnka okolo svojej maličkosti. Toto je váš mesiac! V máji môžete naplno prejaviť svoje dary, zavŕtať sa do aktuálnej témy, ktorú riešite a vytiahnuť z nej maximum. O úžasných schopnostiach Hadích oslávencov si môžete viac prečítať v jeho charakteristike v sekcii Astrológie (kde podľa tabuľky zistíte, aké je vaše znamenie). Ale energia Hada ovplyvní aj ostatných 11 znamení…

“Ten umí to a ten zas tohle…

Bez prispenia Hada by sa nevymyslel ten správny postup a ostatné zvieratá (a ich ľudia) by nevedeli, ako dosiahnuť ten veľký sen, ktorý si vysnívali na začiatku roku. Ak chcete vedieť, ako môžete silu Hada využiť aj vy ostatní, ktorí Hada vo svojom Astotype nemáte, tak nech sa páči- tento článok so zhrnutím pre všetkých 9 životných oblastí, ktoré feng shui popisuje, je tu pre práve vás.

 

Kua 1- oblasť Kariéra & životné smerovanie

V oblasti Kariéry by ste sa tento mesiac mali venovať hlavne zdokonaľovaniu. Dotiahnite predajnú stratégiu, vzhľad vašich produktov, skontrolujte osnovy a vychytajte chyby. Had je ohnivým znamením a Oheň stúpa vyššie a rozširuje sa. Hľadajte spôsob, ako sa stať najlepšími.

A neobmedzujte sa v tom- ak viete, že v niečom nie ste dostatočne dobrí (a ja verím v to, že ste natoľko nad vecou, že si to dokážete priznať), tak nestrácajte čas vynaliezaním kolesa, ale najmite sa na pomoc špecialistov. Poraďte sa s odborníkmi a využite ich intelekt a skúsenosti. Posielajte dotazníky, pýtajte sa a zisťujte, čo musíte urobiť pre to, aby ste zlepšili svoje služby. V zamestnaní dávajte dobrý pozor na porade, pretože práve tento mesiac sa rozhodujú dôležité stratégie v rámci ďalšieho fungovania firmy. Buďte pri tom.

 

Kua 2- oblasť Vzťahov

Máj, lásky čas. Máj je prvým mesiacom, kedy po nabitom Dreve nastupuje vláda Ohňa. A Oheň, to sú emócie, vášeň, láska. Nie nadarmo je práve máj od dávnych čias mesiacom plodnosti. Preto ak chcete svoj vzťah posunúť na vyššiu, napríklad rodičovskú, úroveň, odhoďte bariéry práve tento mesiac. V súčinnosti s tým je to tiež mesiac vhodný na vyriešenie nedorozumení, ktoré obťažujú vaše plynulé spolunažívanie si. Porozprávajte sa s partnerom, ale dajte si pozor na prehnané emócie- žiarlivosť, afekt, hádky. Toto je negatívny aspekt Ohňa, kedy sa jeho hrejivé teplo preklopí do spaľujúceho ubližovania.

Had je tiež veľmi zmyselné znamenie- svoju obeť obtáča a tancuje s ňou vášnivý erotický tanec. Viete, kam mierim? Dotyky a fyzický kontakt budú počas celého ohnivého obdobia  (máj, jún, júl) hrať dôležitú úlohu.

Táto oblasť sa týka vzťahov s partnerom, manželom, rovnako ako aj vzťahov s kamarátmi a blízkymi ľudmi. Uistite ich o svojej láske a náklonnosti, vyžehlite „prúsery“. Aktuálna karanténna situácia nám nastavila drsné zrkadlo, o čom tie vzťahy vlastne sú. Tak ak chcete pokračovať vo svojich zväzkoch, venujte im adekvátnu pozornosť. Energia vložená do budovania pevnosti, sa vám niekoľkonásobne vráti.

 

Kua 3- oblasť Rodiny & zdravia

V tejto oblasti sa prejavuje komplikovanosť povahy Hada. Je totiž silný individualista a okolie si snaží upraviť podľa seba a svojich náročných požiadaviek. Preto je potrebné, aby sa na úrovni vzťahov vyčistil vzduch. Inak hrozia konflikty- a za podpory energie Ohňa dosť vážne.

Ale Had má v rámci fungovania rodiny aj svoju podpornú úlohu: dokáže ju posunúť o veľký kus dopredu. Ak máte spoločné plány ako zlepšiť fungovanie rodiny, na rodinnú dovolenku, alebo podnikanie v rámci rodiny, tak práve tento mesiac je vhodný k  spoločnej rodinnej porade. Pri guľatom stole, kde má každý svoje miesto a hlas, ale zároveň s vodcom- hlavou rodiny, kto dokáže usmerniť často rozporuplné energie a záujmy jednotlivých členov rodiny. S informáciami, ktoré práve teraz čítate, to budete istotne vy. Dôležité je, aby ste mali jasno v tom, ČO a PREČO vlastne potrebujete vyriešiť. A potom spoločne isto prídete na to, AKO to dosiahnuť.

 

Kua 4- oblasť Bohatstva & hojnosti

Obľúbená oblasť feng shui! Ako ste si už určite spojili, energia Hada je o inteligencii a stratégii. Jeho vládnucim prvkom je oheň, ktorý k tomu, aby poriadne horel, potrebuje dostatok dreva. Rýchlo rastúce drevo, košaté stromy a bujná džungľa, to sú všetko jeho prejavy, ktoré predstavujú hojnosť. Sme v oblasti Kua 4, ktorá náleží pod tento prvok. A Had miluje hojnosť. Zároveň si ale vyberá- to najlepšie. A toto rozhodovanie charakterizuje aj vzťah k bohatstvu tento mesiac. V čom je vaše bohatstvo? V čom spočíva- a obyčajné peniaze, nie sú odpoveďou. Čo si za ne kupujete a dopriavate? Chcete toho mať viac? Tak sa tento mesiac zamyslite nad tým, čo si ceníte viac, než zlato.

Zamyslite sa nad svojou súčasnou situáciou a zhodnoťte, čo máte, čo potrebujete a čo chcete. A či máte dosť energie pre to, aby ste to získali.

 

Kua 5- oblasť Môjho ja.

Energia Hada je celkom ťažká. Nemá chudák nohy, ruky, ani krídla, vďaka ktorým by sa mohol dostať vyššie- on to musí všetko vymyslieť. A viete ako sa cítite, keď príliš premýšľate? Bolí z toho hlava. Alebo, ako sa hovorí „Mám z toho ťažkú hlavu.“. Preto sa v máji snažte tú ťažobu odľahčiť. Regenerujte sily prostredníctvom odpočinku, pobytu v prírode, odľahčenej stravy, alebo skrášľovacích rituálov či starostlivosti o chrám vašej mysle- vaše telo. Doprajte si to najlepšie. Uvoľňujúcu kúpeľ, lepšie víno alebo voľno s kvalitnou literatúrou. Odvádzate skvelú prácu, tak prečo sa neodmeniť?

 

Kua 6- oblasť Pravidlá, systémy & Nápomocní priatelia

Plán na rok 2020 ste si mali nastaviť na konci roku 2019- rok Kovového Potkana, ktorý sa do nás hneď od začiatku oprel svojou silou a rýchlosťou, nedáva priestor na postupné vymýšľanie ČO budete robiť. Robíte proste to, čo je potrebné. Schválne, ako často si dáte stopku, zastavíte sa a premýšľate, či idete správnym smerom? A kam vlastne…?
Bez mapy si môžete užiť dobrodružnú výpravu lesom alebo pohodové a objavné blúdenie spletitými uličkami v neznámom meste, ale sa chcete dostať do určitého bodu, musíte postupovať po jasnej ceste. Nemusíte byť firmou o 100 zamestnancoch, aby ste mali v živote veľký cieľ. I bežné sny nás smrteľníkov- vlastný dom, rodinná dovolenka, vymakané telo alebo aspoň postava ako pred deťmi či povýšenie, to všetko sú veci, ktoré nedosiahnete zo dňa na deň, len preto, že sa tak rozhodnete. Musíte postupovať po menších krokoch, až sa to podarí. A v máji si túto cestu, ktorá vedie k vášmu vytúženému cieľu rozdeľte na menšie kroky, míľniky.

 

Kua 7- oblasť Projekty, deti & Budúcnosť….

… a tiež oblasť, kde sídli radosť. Všetko to plánovanie, premýšľanie a riešenie toho, ako sa zlepšiť, ako sa posunúť k niečomu lepšiemu, je potrebné, ale samo o sebe vám to vytúženú métu neprinesie. Musíte sa rozhodnúť, ČO chcete. Čo skutočne chcete vy sami a nie niekto iný, inak vám to šťastie veru neprinesie. Teraz sa bavíme o radosti a vášni, prečo robíte to, čo robíte. Toto je ten správny smer, kam vás má posunúť Had. Lebo nové veci, s ktorými nebudete vnútorne stotožnení, po ktorých nebudete túžiť, budú len ďalšou starosťou a zodpovednosťou. A tie sú ťažké- nedávajú krídla, ale sťahujú dole. Choďte cestou radosti a jednotlivé kroky budú ľahké, ako kroky v okrídlených sandáloch. Zamyslite sa, čo chcete a Had vám pomôže vymyslieť plán, ako sa k tomu dostať.

 

Kua 8- oblasť Vedomosti, zázemie & Priestor

Had v hinduizme i v joge predstavuje tzv. hadiu silu- Kundaliní. Táto kozmická a súčasne ľudská energia je uložená nad prvou čakrou. Prvá čakra je spojená s energiou Zeme a činnosťami, ktoré s ňou súvisia: s prežívaním najzákladnejších aspektov existencie, ako je potreba jedla, vody, bezpečia alebo tepla. Kua 8 predstavuje váš domov a Had v ňom potrebuje byť v teple a v bezpečí. Tento mesiac sa v úprave domova sústreďte práve na tieto vlastnosti. Skontrolujte bezpečnosť a vytvorte si taký priestor, kde sa budete cítiť dobre, chránení a podporovaní. Jedlo, pripravované a servírované s láskou, tiež podporí tieto pocity a zároveň stmelí rodinu.

 

Kua 9- oblasť Slávy, šťastia & Naplnenia

Poslednou oblasťou je oblasť cieľov, snov a vízií- tá vytúžená budúcnosť, kde sa vidíte a tešíte sa z dosiahnutých úspechov. Už som písala o dôležitosti nasledovania toho, po čom túžite a s čím sa stotožňujete vy sami. Túto víziu mal priniesť Drak v predchádzajúcom mesiaci. Drak má krídla, lieta vysoko nad zemou a vidí netušené horizonty. A to, čo videl, má predať Hadovi, ktorý vymyslí, ako sa tam dostať i vo fyzickej realite. Ale keďže nemá nohy, dôjsť tam už musí Kôň, ktorý nasleduje po Hadovi. Takto funguje nadväznosť dvanástich zvierat čínskeho zverokruhu. Každé predstavuje jeden diel skladačky, ktorá vytvorí krásne dielo

 

…a všichni dohromady udělají moc.”

Každý človek dostal pri narodení do vienka určité dary. Ak sa venujete tomu, čo sa vám darí, takpovediac, samé od ruky, nestojí vás to žiadnu námahu. Ste v tom proste dobrí a pochvala od okolia vám príde vlastne úplne neopodstatnená. Teda pokiaľ nie ste Kohút, tí sa nechajú radi pochváliť za čokoľvek 🙂 Ja si myslím, že ak by sme sa nesnažili dostáť úlohám, ktoré na nás nakladajú ostatní, z titulu veci, práce alebo genderu, boli by sme omnoho šťastnejší. A slobodnejší. Ale dostať sa do stavu, kedy žijete plne v súlade so svojou podstatou a svoje dary rozdávate voľne svetu, je ťažké. Často to vyžaduje skúsenosť veľkého životného otrasu a preskladania toho, čomu človek doposiaľ veril.

Ale nemusíte zažiť žiadny hraničný zážitok, aby ste sa naladili na vlnu všetko prestupujúcej energie prírody. Stačí, ak si po prečítaní tohoto článku budete všímať, ako sa správa vaše okolie. Snažia sa na vás ľudia vyzrieť svojím intelektom a v práci po vás chcú extra výkon? Máte pocit, že potrebujete viac času na odpočinok a trochu odstupu od rýchleho roku Kovového Potkana? Ak to s vami nerezonuje, nič sa nedeje. Žite ďalej tak, ako vám to robí radosť. Ale ak si uvedomujete zmenu, ktorá prestupuje každý mesiac, vďaka týmto informáciám chytíte túto energiu včas a krásne sa po nez zveziete, ako na vlne.

Prijmete toto jablko?

Zužitkujte energiu, ktorú so sebou nesie Had a použite svoj intelekt a hlavný mysliaci sval- mozog: študujte, skúmajte varianty, premýšľajte možnosti. Hľadajte cestičky a prijmite aj pomoc od skúsenejších. Nechajte sa inšpirovať a venujte dostatok času príprave…ale hlavne sebe. Doprajte si čas na to, zažiť život v jeho kráse a v prítomnosti. Radosť vám pomôže nájsť tú správnu cestu. Radosť nadnáša a prináša pocit naplnenia. A nevedie všetko to plánovanie a premýšľanie vlastne k naplneniu svojho potenciálu? K využitiu toho času, ktorý na Zemi máme, najlepšie ako vieme? Využite svoje božské dary a tiež vedomosti, ktoré prináša Hada.

A ak si nie ste istí, z čoho sa skladajú vaše dary z Nebies- využite zase moju pomoc a prečítajte si o nich vo svojom hviezdnom Astrotype.

Nech svetlo vašej vášne osvetľuje vaše kroky.

Michaela