Keď som pred štyrmi rokmi prvýkrát počula v rádiu „Take Me To Church“ od Hoziera, bola som unesená. Mohla som ju počúvať stále dookola. A bolo mi vyhovené – prichádzala ku mne z každej strany, počula som ju hrať vo vedľajšej kancelárii, na ulici sa k mojim ušiam doniesla z otvoreného okna kaviarne a keď som si ju prvýkrát pustila na YouTube, zamilovala som sa do skokov a tela Sergeia Polunina (potetovaní chlapci, ah), najznámejšieho baletného tanečníka súčasnosti.

O dva roky na to ma kamarátka zobrala do kina na dokumentárny film Tanečník, ktorý o ňom nakrútili a mňa nadchlo, čo dokáže jedno ľudské telo- také, akým disponuje každý z nás. Keď sa napojí na vášeň z hudby, alebo umenia a nechá sa unášať tvorením a tancom a stáva sa len prostriedkom, ktorým cez neho prúdi inšpirácia.

Ale čo to má spoločné s mojou peňaženkou?

Nech sa páči, čítajte ďalej…

A  do tretice : zase Sergei

Pred pár týždňami som bola na baletnom predstavení Satori, kde tancoval. Pozvala ma naň tá istá kamarátka, ktorá mi ho vtedy v r. 2017 ukázala na veľkom plátne (za čo som jej veľmi vďačná).
Tešila som sa dlho dopredu, takže keď prišiel ten výnimočný deň, nahodila som sa ako sa patrí! Pri tejto príležitosti som si kúpila nové bordové šaty, pekne sa namaľovala, urobila si vlasy… bola som so sebou naozaj spokojná.

V hľadisku okolo mňa sedeli stovky ľudí, spoznala som niekoľko herečiek a väčšina z návštevníkov bola naozaj krásne oblečená, ženy mali elegantné a šik šaty, žiarivé šperky, muži boli oblečení v sakách…
V prestávke sme sa s kamarátkou išli občerstviť. Vytiahla som peňaženku a pozvala ju na drink, peňaženku som položila na bar pred seba.

 

A vtedy som sa na ňu pozrela, akoby som ju videla úplne prvý krát.

Na vec, ktorú používam denne už niekoľko rokov.

 

Na moju leopardiu peňaženku s ružovým lemom a obitými rohmi.

 

Spokojne si tam sedela, na bare, okolo nej postávali krásne odeté ženy a muži a niekoľko poschodí pod ňou tancoval tento zlý chlapec baletu, ktorý Forum Karlín vypredal na päť termínov. A moja peňaženka za 229kč z Claire´s si tam proste len tak hovela, rozkväcnutá ako stará dáma v rokoch.

Ako Dolores Umbridgeová, zvrátená profesorka z Rokfortu (pre Čechov- z Bradavic 🙂 ), ktorá zbiera porcelánové šálky s mačičkami a celý svoj starodievocký byt má zariadený v ružovej farbe. A s volánikmi. Takto by totiž  vyzerala moja peňaženka, ak by bola človekom. Ako niekto, kto nechodí na balet, nemá vkus a už vôbec nevylieza von z domu, medzi iných živých ľudí.

Veru, hanbila som sa.

 

Od hanby som čašníčke nechala extra tringelt a peňaženku zatlačila na dno kabelky. Sŕkala som svoj aperol a rozhliadala sa okolo seba, či si niekto všimol tento trápny moment a teraz ma kvôli mojej ošarpanej peňaženke odsudzuje.

Vďaka bohu to bolo každému okrem mňa jedno a ďalej  sa živo bavili o predstavení. Ani kamarátka mi nič nepovedala (i keď je dosť možné, že od šoku onemela), takže táto nepríjemná pachuť zostala len v mojej hlave.

Bolo to mi nad slnko jasnejšie: musím si kúpiť novú peňaženku.

A pretože som už tá fengšuistka, pustila som sa do toho od podlahy a prelistovala som niekoľko kníh, aby som zistila, aké vlastnosti by mala mať dokonalá peňaženka.

Ideálna peňaženka je taká, 1.) ktorá sa páči majiteľke, 2.) je v nej stále dosť peňazí a za 3.) nestojí obličku 🙂

 

 

Aký názor má na peňaženky feng šuej?

 

Tu mám pre vás niekoľko tipov, ktoré sa k oblasti peňazí a hojnosti priamo vzťahujú. Takže, pokiaľ chcete podporiť prílev peňazí, využite čo najviac z nasledujúcich rád:

 • Peňaženka vo vašej štastnej farbe znamená šťastie, priazeň, prísľub nových finančných príležitostí a ochranu vložených peňazí. (Vaše osobné farby vychádzajú z vášho Ming Kua- magického čísla).
 • Mala by byť dostatočne priestorná a široká, aby v nej boli bankovky vyrovnané a nie preložené.
 • Bankovky by mali smerovať rovnako.
 • Kvalitný materiál a spracovanie zvýši jej celkovú energiu viac, než umelý plast.
 • Nemusí to  byť zrovna tak obľúbená a na každom rohu propagovaná “červená peňaženka podľa feng shui”. Jedine, že by to bola zároveň vaša osobná šťastná farba alebo ste ju proste mali radi. 🙂 

Super tip: Pred prvým použitím vašu novú peňaženku jemne otrite vreckovkou, namočenou do vonného olejčeka a opakujte pritom nahlas jednu afirmáciu z nasledujúcich (vyberte si, ktorá vám sedí najviac) :

„Som magnet na peniaze.“

„Peniaze vo svojom živote vítam s otvorenou náručou.“

 „Moja peňaženka preteká peniazmi.“

Afirmácie sú spojené s pozitívnym myslením a vnímaním sveta s radosťou. Vlastnými myšlienkami dokážeme ovplyvniť to, ako sa nám bude dariť. Samozrejme obyčajnou myšlienkou si v priehradke nezhmotníte 100eur z ničoho, ale pokiaľ si ako ja odkladáte peniaze do bočných kapsičiek, a pri tom ste občas sklerotickí, možno vám takto objavený poklad tiež príde týždeň pred výplatou ako výhra v lotérii. 🙂

A pár tipov pre staré, ale ešte stále pekné a dobre slúžiace peňaženky:

V peňaženke uchovávate a prenášate svoje ťažko zarobené peniaze, máte v nej občiansky a vodičský preukaz, kartičku zdravotnej poisťovne, kreditku a ďalšie dôležité veci. Je toho veľa, čo taká dámska peňaženka musí uniesť a ochrániť. Preto ju udržujte čistú a upratanú, aby sa v nej nehromadili zbytočnosti a stagnujúca energia. Vyhoďte z nej :

 • staré účtenky
 • neplatné body, kartičky na pečiatky a zľavy
 • vernostné karty do obchodov, kam nechodíte
 • staré šupiny z vianočných kaprov, ktoré už stratili svoj lesk
 • potrhané štvorlístky pre šťastie
 • poprehýbané lístky s telefónnymi číslami a odkazmi
 • všetky ďalšie veci, ktoré tam nemajú čo robiť.

Pretrieďte malé mince- sú ťažké a namáhajú látku v kapsičke.
V prasiatku im bude lepšie.

 

Vaša peňaženka musí byť na takej úrovni, aby ste sa za ňu nemusela hanbiť, ak by ste ňou platila kdekoľvek 🙂

Na tú svoju novú stále čakám, objednala som si ju totiž z etsy.com a poštový holub sa asi niekde zatúlal. Ale keď dorazí, už som na ňu nachystaná. A svoju starú, ružovo-leopardiu, nechám na hranie dcérke. Tej sa hodí viac 🙂

Vaša,

Michaela

 

 

fotocredits :

https://www.newsweek.com/dancer-elegantly-depicts-ballet-star-sergei-polunins-rise-and-crisis-faith-499003

http://old.seattletimes.com/ABPub/zoom/html/2015528675.html

https://www.etsy.com/shop/TropaeisLeather

https://www.pexels.com/photo/person-holding-pink-piggy-coin-bank-1246954/