Feng shui služby

Ako prebieha Kompletný rozbor domu – od konzultácie po výsledok

Ak sme sa dohovorili na osobnom stretnutí (v prípade Kompletného rozboru), tak prvá konzultácia prebieha u vás doma.

Dopredu budem potrebovať váš dátum narodenia (a všetkých členov rodiny), pôdorys a popis aktuálneho žitia na tomto mieste. Darí sa vám, alebo nedarí? Všetko má spojitosť- ktorú zatiaľ nevidíte ale ja áno.

A vy hneď na prvom stretnutí dostanete obsiahly výklad, ako s vami komunikuje váš dom. Kde je stagnujúca energia, negatívne šípy, ktoré oslabujú danú oblasť a vaše fungovanie v nej. A prvý nástrel harmonizačných opatrení. 

Čo od vás budem potrebovať (rozbor na diaľku):

 • Presnú adresu podľa Google maps.
 • Dátum narodenia všetkých členov domácnosti.
 • Dátum postavenia domu alebo dátum väčšej rekonštrukcie, pri ktorej bola menená strecha.
 • Pôdorys – ideálne priamo od architekta (býva súčasťou predajnej alebo nájomnej zmluvy), ak to nie je možné dodať, tak čo najpresnejšie vlastnoručne narysovaný pôdorys.
 • Video dokumentácia domu – video ako prichádzate dovnútra, otváranie dverí do miestností- ako u vás prúdi energia.
 • Hodnotím úroveň prístupu, čelný pohľad (fénixa) domu, blízke okolie vstupných dverí.
 • Fotodokumentácia domu – exteriér. Potrebujem vidieť typ strechy, rozmiestnenie okien, zadný pohľad (ochrana) väčšinou býva do záhrady. 
 • Fotodokumentácia domu – interiér. Hodnotím použité prvky, materiál, dekoračné predmety, rozmiestnenie nábytku- v súlade s vašou osobnou energiou.

Tieto materiály považujem zadôverné a bez vášho súhlasu nebudú nikde zverejnené.

 

Ako budem pokračovať:

 • Vyložím vaše Ming Kua a Astrotyp, s ktorými budeme pracovať pri prvej on-line konzultácii.
 • Počas úvodnej konzultácie vám vysvetlím, ako vo vašom dome prúdi energia čchi a čo všetko ovplyvňuje jej prívod a kvalitu.
 • Rovnako sa dozviete aký typ interiéru vyhovuje vášmu živla (Ming Kua) a archetypu (Astrotyp) a dodáva mu potrebnú výživu, alebo ho naopak oslabuje.
 • Takže už z prvej konzultácie budete vedieť ako upraviť svoj osobný priestor a dostanete presne špecifikované, čo je najväčším problémom a ako to môžete okamžite zmeniť!
 • Spoločne sa pozrieme na zúbok aj vašim aktuálnym životným výzvam a ja sa na hľadanie odpovedí zameriam pri vlastnej analýze. Odpovede sú okolo vás, len musíte vedieť, kde ich hľadať.

Ďalej:

 • Zameriam svetové strany a podľa nich vypracujem niekoľko vrstiev matríc, ktoré predstavujú jednotlivé úrovne energie vášho domu.
 • Všetky sektory prehľadne vyznačím a v zhrnutí sa dozviete aj zrozumiteľné vysvetlenú teoretickú stránku.
 • Určím priaznivé a problematické oblasti a odporučím uskutočniteľné nápravné opatrenia.
 • Označím pozitívne a negatívne smery pre obyvateľov domu.
 • Pracujem s matricami Pakua, Bazhai a Letiacou hviezdou, ku ktorým dostanete samozrejme zhrnutie, aby ste mohli svojmu domu porozumieť aj sami.
 • Analyzujem výsledky všetkých oblastí a vy dostanete prehľadne spracovaný návrh a „rodný list“ domu, kde sa dozviete aký má tento priestor potenciál pre váš život.

Feng shui je pre vás, ak:

 • ste pripravení urobiť veľkú zmenu v živote a chcete to vziať „od podlahy“
 • chcete, aby váš dom nebol len zhlukom miestností s nábytkom, ale vyživujúcim domovom
 • máte neproduktívne návyky, alebo pocit, že sa nemôžete pohnúť z miesta
 • potrebujete nový štart a slobodu od zmätku a neporiadku
 • túžite po novej šťave do života
 • ste pripravení prijať do svojho života hojnosť na každej úrovni
 • chcete si privolať lepšiu prácu, chápavejšieho partnera, nových priateľov alebo sa chcete zbaviť nefungujúcich programov a zvykov

Spolupráca so mnou pre vás nie je to pravé kávové, ak:

 • na svoje problémy hľadáte zázračnú tabletku
 • veríte, že sa veľká nerovnováha vášho života zlepší nakupovaním ďalších vecí
 • nie ste ochotní urobiť fyzické zmeny vo svojom domove a živote
 • ak sa ešte necítite pripravení vykonať zmenu, alebo chcete, aby to urobil niekto za vás
 • sa necítite odhodlaní žiť ten najlepší život, aký môžete dosiahnuť

FAQ

Čo je to feng shui? 

Feng shui (číta sa feng šuej), je staroveké čínske umenie, ktoré slúži k pochopeniu a využívaniu prírodných síl vo svoj prospech. Nasledovanie týchto prirodzených energií prináša človeku harmonické plynutie. A ak nejaké prekážky nastanú, s pomocou FŠ sa dajú prekonať alebo zmierniť ich dopad.
Feng (vietor) a Shui (voda) je symbolické vyjadrenie dvoch najsilnejších síl, ktoré formujú krajinu.

Feng shui je cestou človeka, zeme a nebies.

S čím vám môže feng shui pomôcť?

Hovorí sa, že energia priestoru vás ovplyvňuje z 1/3. Ďalšiu tretinu máte vrodenú alebo naučenú a až tá posledná tretina je sila vašich vedomých rozhodnutí.  A prečo si nepripraviť také prostredie, ktoré vám dá silný mandát k pozitívnym rozhodnutiam? Vďaka využitiu feng shui si upravíte domov tak, aby vás dobíjal ako nabíjačka mobilný telefón, kedykoľvek prekročíte prah svojho domu. Tieto vedomosti môžete využiť, aj keď nie taoisti alebo veriaci, pretože FŠ nie je náboženstvo.

Feng shui pochádza z Číny. Bude fungovať aj u nás?

FŠ síce pochádza z Číny, ale podobné zákonitosti priestoru sme od dávnych časov využívali aj my, Európania. Len pre ne máme inú terminológiu a iné pomôcky. Ochranný veterný kohútik na streche, podkova nad dverami, rovnako ako geopatogénne zóny, genius loci („duch miesta“), silové lokality, posvätná geometria.. to všetko poznáme i v našej česko-slovenskej kotline. Feng shui je jedným z ôsmich darov ktoré dostalo ľudstvo z Nebies, spoločne s akupunktúrou, cvičením čchi-kung, zdravým stravovaním podľa TČM a ďalšími. A účinkujú tieto snáď len na Číňanov? Samozrejme, že fungujú aj na Európanov.

Kde všade môžem použiť techniky feng shui? 

Pri návrhu pôdorysu stavby, plánovaní prestavby a rekonštrukcie, v interiéri a exteriéri všeobecne, pri plánovaní a tvorbe záhrad.

Podľa FŠ a čínskej astrológie dokážeme určiť i ideálny dátum pre rôzne významné udalosti – podpísanie obchodnej zmluvy, svadba, nástup do zamestnania, kompatibilita obchodných partnerov, sila zámeru alebo nového podnikateľského nápadu a iné.

Mám svoj vlastný vkus, nebude to u mňa doma vyzerať ako v čínskej reštaurácii?

Cieľom FŠ je prispôsobiť priestor energii jeho obyvateľov. K tomu slúži výpočet Ming Kua- osobného čísla, ktoré udáva tieto priestorové preferencie, samozrejme v súhre s jedinečným vkusom obyvateľov. Správne FŠ má vyzerať tak, že ho voľným okom postrehne len skúsený odborník. Ostatní ľudia sa v takto „upravenom“ priestore cítia proste len veľmi dobre. K stimulácii pozitívnych oblastí nepotrebujete žiadne sošky, závesné mobily alebo kaligrafické obrázky.  Neexistuje žiaden „oficiálny“ vzhľad, ako by mala správne vyzerať spálňa alebo obývačka. Hlavné je, aby ste sa tam cítili dobre vy sami.

Nechcem, aby mi feng shui diktovalo, ako mám žiť svoj život

FŠ využíva veľa rôznych techník pre veľa rôznych okolností, ale ich použitie sa vždy musí prispôsobiť danému priestoru a možnostiam. Trám nad jedálenským stolom alebo posteľou je vysoko negatívny prvok v priestore. Ale čo keď bývate v prenajatom byte alebo si nemôžete dovoliť nákladnú rekonštrukciu? Vždy treba prihliadať na reálne možnosti, ako sa dá táto ša-čchi (negatívna energia) vyliečiť.

Rovnako znalosť Ham Yu, z ktorého vzišiel astrotyp (a jeho veľmi zjednodušená forma populárneho čínskeho horoskopu) má človeku pomôcť žiť dlhý, zdravý a šťastný, naplnený život. Ale aplikácia týchto princípov už je vecou jednotlivca.

Čo keď sa k tomu stavia partner odmietavo?

Zodpovednosť si za seba nesie každý sám. Snažiť sa zmeniť niekoho iného, než seba, je bojom, ktorý vedie ego a je to len strata času. Láskavým prístupom a pochopením dosiahnete oveľa viac. Hovorím z vlastnej skúsenosti- môj manžel je Potkan, a tí potrebujú komunikovať, debatovať a všetko verbalizovať- aj emócie. Jeho pôvodne sarkastický až odmietavý prístup sa po rokoch nášho spolužitia zmenil na nepredstieraný záujem. To keď na vlastné oči videl, ako zmeny podľa FŠ pozitívne ovplyvnili náš vzťah a vzájomnú prosperitu!

A princípy feng shui od tej doby dodržuje aj sám. 🙂

Za ako dlho uvidím účinky? 

Za pár dní až za pár týždňov, závisí od rozsahu uskutočnených zmien.

Všetko so všetkým súvisí- niekedy aj malá zmena v priestore spustí reťazovú reakciu zmien v živote.

Aké služby ponúkam?